Bezpieczne używanie konopi - poradnik dla początkujących

olej konopnyOsoby, która chcą używać konopi muszą pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Wpływają one skutecznie na różne schorzenia, które dotyczą naszego organizmu. Lekarze badają ciągle wpływ konopi i nie ma jednoznacznego stanowiska w tym zakresie. Konopie, a w szczególności wyodrębnione z nich kannabinoidy mogą mieć korzystny wpływ na nasz organizm i na rożne schorzenia, które nas dotyczą.

Istnieje wiele dowodów, które wskazują, że dawkowanie jest kluczową sprawą i to jak będziemy przyjmować konopie może mieć wpływ na to co nam się uda osiągnąć. Niektórzy uważają, że już małe dawki wystarczą by THC pozwolił walczyć nam z depresją. W przypadku dużych dawek nagle te efekty mogą zniknąć. Dlatego właśnie tak bardzo ważne będzie przygotowywanie odpowiedniego dawkowania, gdy chodzi o używanie konopi [www.skunk24.com]. Jak podkreślają badacze efekty uzależnione od dawki zauważono w większości badanych przypadków, dlatego nie ma w tym nic dziwnego, że przywiązuje się nadal wagę do tego, by dalej prowadzić dokładne badania a dawki przyjmowanych środków z konopi starannie wybierać.

Konopie a zdrowie psychiczne

Nie mamy jednoznacznie określonych powodów, które prowadzą do schorzeń o charakterze psychicznym. Określa się natomiast, że nawet około 25% ludzi ma problemy psychiczne w ciągu swojego życia. W wielu sytuacjach obserwuje się także związek między uzależnieniem od środków odurzających oraz tymi przypadłościami, które są szczególnie poważne. Jest niewiele dowodów na to, że konopie same w sobie będą powodować choroby psychiczne, ale mamy dość duży odsetek osób, które ich używają i mają problemy o psychicznym charakterze. Wiele chorych osób stara się wprowadzać do swojego leczenia pewne elementy związane z konopiami oczekując od tego efektów, które będą na zadowalającym poziomie. Jednak nie zawsze palenie konopi będzie najlepszym sposobem na radzenie sobie z pewnymi problemami zdrowotnymi. Są takie sytuacje, w których ich wprowadzenie może się dla nas okazać nawet niebezpieczne, ponieważ mogą się pojawiać dokuczliwe skutki uboczne. Ale taki problem związany jest również z przyjmowaniem leków, które mogą powodować silne uzależnienie i ryzyko śmiertelnego przedawkowania. Jeśli ktoś cierpi na schorzenia psychiczne, to tak czy siak powinien doprowadzić do tego, że dawki zostaną ograniczone właściwie do minimum, jednocześnie trzeba także lekarza informować o tym, że korzysta się z konopi.

Hipoglikemia i niedociśnienie ortostatyczne

Wielu niedoświadczonych użytkowników doprowadza do tego, że pojawi się gwałtowny spadek ciśnienia a to może oczywiście prowadzić do tego, że fizycznie będziemy czuli się osłabieni i może się nawet pojawiać utrata świadomości. Dlatego właśnie konopi nie używa się na czczo. Trzeba także umieć się odpowiednio w tym zakresie kontrolować. Dawki nie mogą być wybierane bez odpowiedniej znajomości swojego organizmu, ponieważ może to prowadzić do przykrych dla nas sytuacji. W przypadku, gdy wystąpią jakieś szczególne objawy po użyciu konopi można szybko doprowadzić swój organizm do pewnej normy, jeśli zdecydujemy się usiąść spokojnie i wypić szklankę słodzonej wody. Najczęściej będzie to pozwoliło doprowadzić do odpowiedniego poziomu glukozy we krwi i ostatecznie można oczekiwać, że nasz organizm będzie mógł wrócić do normalnego funkcjonowania. Gdy jednak objawy będą się utrzymywać trze skorzystać z pomocy lekarskiej, ponieważ nie koniecznie związane będą z konopiami, a mogą być znakiem innej choroby.

Sposób używania

Skutki używania konopi to tak naprawdę temat kontrowersyjny, ale również bardzo szeroki. Niektórzy badacze określają marihuanę jako problem, który przyczynia się do zwiększenia zachorowalności na nowotwory czy rozedmę płuc. Inni natomiast twierdzą, że nie ma takich negatywnych skutków jak przy paleniu tytoniu. Zawsze jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że samo palenie i przyjmowanie dymu do płus nie będzie korzystne. Jeśli jednak pali się marihuanę dobrej jakości to niektórzy lekarze starają się podkreślać, że może się to wiązać z korzystnymi dla naszego zdrowia zdarzeniami.

Żywność z konopiami

Warto zwrócić uwagę na to, że konopie są doskonałym dodatkiem do naszego pokarmu, który w wielu sytuacjach sprawdzi się rzeczywiście doskonale. Warto zauważyć jak wiele pozytywnych składników ma w sobie ta roślina. Ziarno konopne łuskane lub niełuskane zapewnia:

- wszystkie potrzebne w organizmie aminokwasy

- zdrowe kwasy tłuszczowe Omega

- białko wysokiej jakości, lepsze niż białko sojowe

- tłuszcz w oleju praktycznie w zdecydowanej większości to kwasy nienasycone

- kwas gamma linolenowy, którego z innym pokarmem nie da się dostarczyć

- większość ważnych dla zdrowia minerałów

- wiele błonnika pokarmowego

- witaminy z grupy B oraz witamina E.

Jaki ma to wpływ na ludzki organizm?

- może wpływać na regenerowanie się komórek oraz tkanek w organizmie

- wpływa korzystnie na trawienie oraz funkcjonowanie układu pokarmowego

- niszczy zły cholesterol i poprawia stan naszego krwiobiegu likwidując niebezpieczeństwo zawału czy miażdżycy

- poprawia odporność naszego organizmu

- daje szansę na pokonanie takich problemów jak trądzik, łuszczyca czy zapalenie skóry

- pomaga w walce z nowotworami

- nie generuje skutków ubocznych.

Niezależnie od tego jak podchodzimy do konopi nie da się zaprzeczyć, że swoimi składnikami będzie działać pozytywnie w wielu aspektach na nasz organizm. Dlatego wydaje się, że ich włączenie do diety jest istotnym i korzystnym rozwiązaniem. W wielu sytuacjach dzięki nim będziemy mogli mieć lepsze samopoczucie a jednocześnie konopie zagwarantują nam, że nasz organizm będzie w stanie w wielu aspektach funkcjonować lepiej. Na pewno będzie istotne to, że konopie [www.farmanasion.pl] gwarantują nam nienasycone kwasy tłuszczowe, których wielu osobom brakuje ze względu na spożywanie niekorzystnych dla naszego organizmu posiłków. Trzeba jasno powiedzieć, że żywność, w składzie której znajdują się konopie może mieć pozytywny wpływ na wiele aspektów naszego życia i jej włączenie do naszej diety na pewno będzie korzystnym rozwiązaniem i wpłynie dobrze na nasze zdrowie.

 

Powiązane wpisy