Przygotowanie makijażu z pomocą kosmetyków mineralnych

W ciągu ostatnich lat zauważyć możemy, że stale rośnie zainteresowanie kosmetykami mineralnymi, które wzbudzają spore zainteresowanie przede wszystkim pośród kobiet, które mają wrażliwą cerę i obawiają się problemów z alergiami. To co ważne to fakt, że taki produkt jest całkowicie naturalny i dlatego nie trzeba będzie się obawiać uczuleń. Należy pamiętać, że mineralne kosmetyki są inne niż te tradycyjne i dlatego przy ich nakładaniu będzie trzeba zachować odpowiednią staranność. Możliwe, że takie kosmetyki właśnie dzięki temu, że są naturalne i dlatego właśnie będą doskonale wpływać na stan cery każdego kto będzie je stosował.

Jak wykonuje się makijaż z kosmetykami mineralnymi?

Trzeba pamiętać, że to produkty, które sypki charakter i dlatego mogą się osypywać. Aplikacja będzie więc wymagała od nas odpowiedniej staranności i pewnych umiejętności. to podstawowa zasada, o której będzie trzeba pamiętać, że nie umieszczamy pędzla w słoiku z kosmetykiem. Natomiast przesypujemy jego niewielką ilość do miseczki i nakładamy na cerę. Należy jednak pamiętać, że przed nałożeniem będzie trzeba jeszcze strzepnąć nadmiar, który na pędzlu się zgromadzi. W ten sposób nie będzie się trzeba obawiać, że dojdzie do pojawienia się smug na twarzy. Trzeba również pamiętać, że nie można nałożyć nadmiaru produktu, ponieważ wtedy pojawi się problem z efektem maski. Nakładane powinny być małymi ilościami, by doprowadzić ostatecznie do pożądanego efektu.

Jak nakłada się mineralny puder?

Produkt taki oczywiście charakteryzuje się nieco inną konsystencją niż te znane nam kosmetyki. Mówić można o lżejszej formie takich kosmetyków. Są one delikatniejsze dla naszej cery i nie będą powodować zatykania porów. Zanim będziemy je nakładać powinniśmy znaleźć sobie dobry pędzel. Obecnie proponowane są nam dwa rozwiązania. Jeden to pędzel flat top, a drugie rozwiązanie to pędzel kabuki. To jaki konkretnie będziemy wybierać dla siebie będzie uzależnione przede wszystkim od tego na jaki ostatecznie efekt będziemy liczyć po wykonaniu makijażu.

Pędzel flat top to przede wszystkim rozwiązanie, w ramach którego dostajemy pędzel ze zbitego, gęstego włosia, które ścina się płasko. Jest to bardzo dobra opcja, jeśli ktoś potrzebuje rozwiązania, w ramach którego będzie się dało stworzyć makijaż doskonale kryjący. Druga opcja to kabuki, pędzel który ma zaokrąglone włosie, charakteryzuje się tym, że jest bardzo puszyste i tym samym będzie rzeczywiście delikatniejsze. Jeśli ktoś ma wrażliwą skórę to oczywiście taki pędzel jest dla niego najlepszym możliwym wyborem. Jeśli będziemy używać kosmetyków mineralnych nie trzeba bać się, że dojdzie do podrażnienia skóry i to na pewno wielki plus tych właśnie kosmetyków.

Zanim będziemy nakładać mineralny puder powinniśmy posmarować twarz kremem nawilżającym i czekać aż taki krem się wchłonie. Dopiero potem będzie można rozpoczynać nakładanie. Jeśli chodzi o taki produkt można go sypać na twarz, ale musi być on wcierany. W taki sposób będziemy w stanie stworzyć sobie rzeczywiście doskonały makijaż. Nakładanie dokonywane powinno być okrężnymi ruchami i zawsze będziemy rozpoczynać to od policzków.

Kosmetyki nakładane na mokro

Mineralne kosmetyki będzie można zawsze nakładać również na mokro co niekiedy będzie bardzo dobrą propozycją. Szczególnie jeśli ktoś ma skórę z dużą ilością niedoskonałości. Jeśli chodzi o kosmetyki mineralne dość często właśnie taką formę aplikacji będzie się stosować. Można użyć do tego pędzla, który zostanie nawilżony albo też wacików również nasączonych, którymi wykonywać się będzie technikę stemplowania. Ta ostatnia opcja to najlepsze rozwiązanie umożliwiając stworzenie rzeczywiście świetnego makijażu. Jest to wymagające technika, ale efekt doskonały.

Zapraszamy na stronę: dezetel.com.pl

Powiązane wpisy