Wywoływanie zdjęć ślubnych – czy warto?

zdjęcia ślubneWielu ludzi poważnie zastanawia się nad tym, czy wywoływanie swoich zdjęć ślubnych ma jakikolwiek sens – w końcu można mieć do nich łatwy dostęp w formie cyfrowej. Dla przyszłych par młodych jest to przede wszystkim dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Samodzielne wybieranie zdjęć do albumu czy projektowanie fotoksiążki może być dość czasochłonnym zajęciem. Oprócz tego warto zastanowić się nad tym, czy zdjęcia przechowywane na płycie czy w pamięci komputera są rzeczywiście bezpieczne. W końcu dyski twarde ulegają od czasu do czasu uszkodzeniom. Płytę możemy z kolei zgubić; często okazuje się też, że wraz z upływem lat tracimy możliwość jej odtworzenia.

Zdjęcia przechowywane w tradycyjnym albumie mają dodatkowo niezwykły, wręcz ponadczasowy charakter. Fotografia cyfrowa nie pozwoli nam przecież usiąść po wielu latach w fotelu i powspominać ten jeden, najbardziej wyjątkowy dzień w naszym życiu. Decydując się na tradycyjne wywoływanie zdjęć musimy wybrać odpowiednią dla nich oprawę. Istnieje przy tym kilka interesujących możliwości. Pierwszą propozycją jest standardowy, klasyczny album. Posiada on zwykle kartonowe, oddzielone specjalnym pergaminem stronice. Zdjęcia umieszczamy w nim za pomocą nalepek albo specjalnego kleju. Umieszczane w nich zdjęcia mogą być oczywiście różnej wielkości; czasami dobrym pomysłem jest jednak umieszczanie większych zdjęć po jednym na każdej stronicy. Albumy takie mogą mieć okładki wykonywane w różnych stylach oraz przy użyciu najróżniejszych materiałów.

fotoksiążki i fotoalbumyInnym ciekawym pomysłem jest fotoksiążka. Takie rzeczy mają zwykle formę tradycyjnych książek, w których wszystkie kartki zszyte są ze sobą wzdłuż jednego brzegu. Zazwyczaj są one wykonywane z materiałów o wysokiej jakości, dzięki czemu mogą prezentować się naprawdę dobrze. Aby jednak były dla nas w stu procentach zadowalające, musimy poświęcić nieco czasu na odpowiednie jej skomponowanie. Fotoalbum posiada przede wszystkim znacznie grubsze niż fotoksiążka strony; w tym przypadku są one również całkowicie sztywne. Zdjęcia ze ślubu możemy również wywołać w formie fotoobrazu albo kupić ciekawą ramkę i postawić je w dowolnym pomieszczeniu. Na pewno będzie to bardzo ciekawy akcent w każdym domu.

Powiązane wpisy